Twój Koszyk:

0

Grzechotka Tęczowy Kwiatek

 • OPIS PRODUKTU

 • DANE TECHNICZNE

 • OPINIE

 • FAQ

Optymistyczny kwiatek, dzięki subtelnemu dźwiękowi grzechotki uczy maleństwo związków przyczynowo-skutkowych, a kolorowe płatki angażują rączki - zachęcając do zabawy.

 

GRZECHOTKA:

 • słoneczne kolory i uśmiechnięta buzia przyciągają i rozwijają wzrok dziecka
 • mięciutka postać kwiatuszka jest łatwa do złapania nawet przez małe, początkujące rączki
 • kształt kwiatka pozwala ćwiczyć chwyt i umiejętność przekładania z rączki do rączki
 • różne faktury materiałów wspomagają rozwój zmysłu dotyku
 • ukryta w kwiatku cicha grzechotka o subtelnym dźwięku oraz szeleszczące płatki skłania ją do interakcji i uczą związków przyczynowo-skutkowych

WYMIARY:

 • 20 (długość) cm
Zabawka, jak zaleca producent od 6m+, ale myślę że i nieco młodsze dziecko jest w stanie zainteresować się kwiatkiem. Wygląd: atrakcyjna dla dziecka zabawka, ładne , żywe przyciągające wzrok kolory, każdy płatek posiada inny wzór oraz szeleści. 'Szelest' oraz wydawany przez grzechotkę odgłos, skutecznie zwraca uwagę dziecka. Jedno co może bym zmieniła to może rożne faktury płatków: 'szeleszcząca', 'włochata/mięsista', 'gładka/śliska'. Rozmiar wg mnie jest optymalny, dziecko z łatwością chwyta i wymachuje kwiatkiem. Zabawka jest przyjemna w dotyku, łatwa w utrzymaniu czystości. Opakowanie: uważam, że zabawka powinna być zafoliowana. Nie nadaje się do prania, a jedynie można ją przetrzeć szmatką... Nigdy nie wiadomo w jakich warunkach sprzedawcy przechowują zabawki. Z pewnością jest to zabawka edukacyjna odpowiednia już dla najmłodszych dzieci, a także jest w stanie zainteresować nieco starsze. Dziecko dzięki niej odkrywa kolory, kształty, rozwija koordynacje wzrokowo-słuchową. Dodałabym także jakiś mały zaczep czy pentelkę - tak aby można było przytwierdzić kwiatek do łóżeczka czy wózka. - Magdalena A.
Welurowa grzechotka okazała się pierwszym kwiatkiem, jaki córka mogła swobodnie wziąć do ręki, a już chwilę później do buźki. Wygląd zabawki bardzo przyjemny dla oka. Kolorki ładne, pastelowe (ale nie mdłe). Wielkość grzechotki jest odpowiednia – zapewnia bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Zabawka jest lekka i wygodna do trzymania dla niemowlaka. Jest mięciutka (brak jakichkolwiek twardych elementów), porządnie wykonana i co najważniejsze bezpieczna dla malucha. Mimo, że zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca, córka (5 miesięcy) bardzo ją sobie upodobała i aż miło patrzeć z jakim zaciekawieniem się nią bawi. Szeleszczące elementy umieszczone w płatkach kwiatuszka oraz wyraźne oczka na grzechotce bardzo ją zainteresowały. Mam jednak małe zastrzeżenie dotyczące opakowania. Uważam, że powinno ono zawierać jakąś folię zabezpieczającą, tak by chronić zabawkę przed zabrudzeniami. Ponadto na zabawce była informacja, że nie można jej prać (w tym ręcznie), a jedynie można 'przecierać wilgotną szmatką'. Ja jednak zdecydowałam się ją uprać ręcznie. Zarówno przed pierwszym użyciem, jak i już w trakcie użytkowania delikatnie, ręcznie uprałam grzechotkę. Dotąd prałam ją trzykrotnie i nic się nie dzieje. Ogólna ocena bardzo pozytywna: 5 z małym minusem. - Elżbieta A.
Testowana grzechotka spełnia moje oczekiwania. Bardzo fajna, inna niż wszystkie grzechotka dla trochę starszego niemowlaka. Uważam, że sugerowany wiek +6m jest trafny. Ze względu na dość gruby pałąk kwiatka młodsze dziecko miałoby problemy z uchwyceniem i utrzymaniem kwiatka w rączce. Grzechotka bezpieczna, bez 'kanciastych' zakończeń, trudna do zniszczenia, płatki są bardzo mocno umocowane. Miękka, miła w dotyku, dziecko może się do niej przytulić i tym sposobem spełnia ona nie tylko funkcje grzechotki, ale również przytulanki. Dziecko w tym wieku pcha wszystko do buzi, tutaj może ssać płatki kwiatka bez obawy, że coś mu się stanie. Dźwięk grzechotki wyraźny, ale nie jest nachalny, przyjemny dla ucha i nie wystraszy małego człowieka. Szelest płatków również przyjemny i bardzo interesuje ciekawego świata malucha - zawsze odwraca głowę w stronę gdzie akurat usłyszy dźwięk. Kolorystyka przyjemna, choć małe dzieci chyba wolą bardziej intensywne (nasycone barwy). Fajnie, że każdy płatek jest w innych kolorze. Dodatkowym plusem byłoby gdyby były wykonane z różnych materiałów (faktura materiału). Opakowanie mogłoby być bardziej dopracowane, jest wszystko co potrzeba, ale np. w kartoniku grzechotka mniej się brudzi w sklepie i bardziej nadaje się na to by wręczyć ją na prezent. Reasumując i biorąc pod uwagę stosunek - jakość - cena na 6 możliwych punktów daję jej 5. - Dominika B.
Na pierwszy rzut oka grzechotka bardzo ładna, rzuca się w oczy. Co do opakowania to jak dla mnie trochę za mało kolorowe, takie nie przyciągające wzroku, na szczęście sama grzechotka kolorowa. Niestety mojemu synowi jakoś nie przypadła do gustu, ale tyle co mogłam zaobserwować jak brał na chwilkę to mogę powiedzieć, że dla małej rączki łodyga kwiatka jest za gruba, co powodowało że syn miał problemy ze złapaniem jej, co być może spowodowało brak zainteresowania. Poza tym ja osobiście bym poleciła. Płatki kwiatka są szeleszczące, co przyciągało wzrok syna i nawet chciał łapać, ale jak pisałam łodyga jest za gruba, gdyby nie to - syn na pewno chętnie by się nią bawił, bo chciał brać ją do buzi. Szkoda, że się zniechęcił. - Magdalena B.
Grzechotka welurowa jest bardzo funkcjonalna, jej rozmiar jest doskonale dobrany do małych rączek dziecka, jej wygląd i kolorowe, jak i szeleszczące elementy zachęcają dziecko do zabawy. Zabawka bardzo przydatna, choć by nawet na spacerze gdzie dziecko ma czym zająć rączki i się zabawić. W produkcie nic bym nie zmieniła, jestem z niego bardzo zadowolona. - Monika B.
Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu – [Napisz do nas]
 • PRODUKTY POWIĄZANE
Wyślij raport

ZGŁOŚ BŁĄD